Zmiany

by - grudnia 05, 2016

Z roku na rok, z dnia na dzień, z godziny na godzinę... wszystko się zmienia... Zmieniamy się i my. Niestety czy na szczęście? Czyli o plusach i wadach dorastania.


Możemy więcej...
Tak to prawda, z wiekiem więcej zależy od nas, więcej możemy, sami decydujemy o swoim wyglądzie i o tym czego słuchamy... Ile razy słyszałeś ''Jesteś mała/y''? I ile razy postanowiłeś sobie ''Gdy będę duży/a będę robić wszystko na co będę mieć ochotę''?

Więcej rozumiemy...
Dorastając zdajemy sobie sprawę z pewnych rzeczy, przestajemy być tak dziecinni a zaczynamy odczuwać empatie.


Mamy więcej problemów...
Niestety z czasem przybywa nam nie tylko swobody, ale także problemów. Czemu? Poznajemy świat, nowych ludzi, czasami można się pogubić. Jako, że więcej rozumiemy, zaczynamy się martwić, niepokoić,  przejmować.
*Nie mówię o wszystkich!*
''Małe dziecko - mały problem, duże dziecko - duży problem.''

Częściej kłamiemy...
Jako małe dzieci rzadko kłamiemy, nie mamy powodów? A może po prostu znamy kłamstwa? Z wiekiem rozumiemy, że czasami kiedy ukryjemy prawdę wyjdzie nam to na dobre. Oczywiście jest zupełnie odwrotnie... Boimy się reakcji innych, nie chcemy ich zranić, dzieci natomiast są szczere do bólu. Co to oznacza? To właśnie plus dorastania przedstawiony wyżej czyli wczuwanie się w czyjąś sytuację. Myślimy o innych, chcemy dla nich jak najlepiej.

Boimy się reakcji grupy...
Czy jako małe dzieci, które idą do przedszkola obchodziło co pomyślą sobie inni o jego ubiorze? Bardzo często za bardzo przejmujemy się zdaniem innych i opiniami haterów. Dbamy o to by być modnie ubranym nie dlatego, że chcemy, lubimy czy nam się tak podoba, ale dlatego, aby wpasować się w grupę...
*Nie mówię o wszystkich!*

Mam nadzieję, że post się podoba. Dziękuje za wszystkie komentarze pod ostatnim postem oraz ''Poradnikiem dla blogerów'', zgodnie z waszymi życzeniami pojawi się post o obrabianiu zdjęć. Będzie to kolejny post na tym blogu, który wpisze do spisu treści poradnika, ponieważ uważam, że jest to częsty temat, o który wiele osób pyta.
I oczywiście z całego serducha witam nowych czytelników !
Standardowo komentujcie, obserwujecie oraz koniecznie polub mój fanpage.
*Wszystko w pasku bocznym*

Pozdrawiam, Natalia. :)

You May Also Like

0 komentarze