Zanim założysz bloga...

by - grudnia 05, 2016

Hej! Dzisiaj kolejny post o blogowaniu. Postanowiłam, że w najbliższym czasie pojawi się kilka postów właśnie o tej tematyce. 
Każdy z nas przed działalnością na blogu ma pewne obawy. Jedni mniej, drudzy więcej, ale każdy stawia sobie pytania. W dzisiejszym poście przedstawię Wam odpowiedzi na nie, ale póki co ogólny wstęp.
Niektórzy przygotowują się do otwarcia bloga i dodawania wpisów. Czytają poradniki, posty, dbają o wygląd bloga...  Miło wejść na takiego bloga, bo mimo, że jest 5 obserwacji, to blog jest estetyczny, brak błędów itp. Widać, że osoba zna się na rzeczy. Istnieje również druga grupa ludzi. Ci z kolei natomiast bloga tworzą pod wpływem impulsu, chwili, chcą zobaczyć jak to jest, dla zysków, lub po prostu dla ''szpanu''. Wchodzimy na takiego bloga, jest kilka wpisów, masa błędów ortograficznych (czego nie rozumiem, bo podczas pisania na komputerze wyrazy napisane błędnie podkreślają nam się), literówek, wygląd widać robiony przez osobę początkującą, która nawet nie ma pojęcia, że istnieje coś takiego jak nagłówek czy gadżet ''obserwatorzy''. Chyba nie muszę mówić, że jeśli na takim blogu jest kilka setek obserwacji, to blog ten prawdopodobnie powstał dla zysków...
Ale o tym już było i pewnie jeszcze będzie, bo jest to temat rzeka. Wracając do tematu: pasja jest ważna, ale, żeby blog był dobry potrzebujemy jeszcze wiedzy i umiejętności, z resztą jak w każdej dziedzinie. Tak więc przygotujcie się, poczytajcie, pooglądajcie blogi, poproście o pomoc z design'iem. Na Facebook'u w grupach dla blogerów jest dużo osób, które się tym znajdują całkowicie za darmo. 
OK, no to przechodzimy do pytań najczęściej zadawanych sobie przez początkujących obserwatorów i pokazania Wam, że niepotrzebnie się martwicie!

Według mnie najczęściej zadawane pytanie początkujących blogerów. ''Co pomyślą inni...?'' A czy to ważne?  Zawsze będą przeciwnicy, ktoś, kto będzie chciał nas zniechęcić...  Nie robisz nic złego, nie obrażasz nikogo, nie wstawiasz kompromitujących siebie zdjęć... Więc czym się martwisz?
''Pseudo blogger'' - powiedzą. I tym mam się przejmować? To ma mnie powstrzymać przed realizacją swoich marzeń ?
Uwierz, jak będziesz siedzieć i rozmyślać, czy Ci się uda, to z pewnością nic z tego... Zacznij działać! Blog to hobby, ale też ciężka praca. Trzeba zadbać o bloga i posty. Pisanie notki zajmuje trochę czasu, trzeba ją dopracować, poprawić błędy, cały czas się uczyć... Tak samo z grafiką i zdjęciami. Robienie ich, zgrywanie, obrabianie i podpisanie to kolejne minuty... Zrobienie gotowego już posta w pełni ukończonego, ze zdjęciami i grafiką trwa kilka godzin... Nie wolno zapomnieć też o design'u bloga. Można oczywiście zdać się na osobę zajmującą się tym, ale radzę się samodzielnie nauczyć go wykonywać. Ja osobiście bardzo to cenię, bo wiem ile trzeba w to włożyć pracy no i czasu... No i oczywiście reklama. Proponuje ogłaszać się na Facebook'u w grupach dla blogerów, ewentualnie jakieś współprace, konkursy z innymi blogerami. Podsumowując - uda się, ale trzeba ciężko pracować.
No tak. To też dość często zadawane pytanie... ''Nic z tego nie będę mieć...Tylko czas mi zabierze...''. Jak to nic?! A co mają ludzie z tego, że grają w piłkę czy śpiewają? Lubią to, chcą to robić, bo to ich pasja. Tak samo jest z blogowaniem... Pytanie tylko czy odnajdziesz w tym pasje, czy będą się dla Ciebie liczyć tylko puste obserwacje i komentarze '''Super! + link do swojego bloga''... Po pewnym czasie oprócz pasji można czerpać z bloga zyski, darmowe ubrania, pieniądze... Ale to nie jest priorytetem, na pierwszym miejscu zawsze jest pasja i satysfakcja z siebie, z posta, z tego, że nasza ciężka praca daje efekty... Jeśli u Ciebie jest inaczej i czekasz tylko na zyski, to usuń bloga.


OK. To koniec. Mam nadzieje, że rozwiałam wasze wątpliwości. Zachęcam do komentowania, polubienia mnie na Facebook'u i obserwacji by być na bieżąco. Dziękuje za wcześniejsze komentarze. 
Pozdrawiam,

You May Also Like

0 komentarze