Wygląd bloga

by - grudnia 05, 2016

Hej! Zapraszam na post o design'u naszej strony. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. Zapraszam do czytania!
Design naszej strony jest wbrew pozorom bardzo ważną sprawą. Jesteśmy wzrokowcami, dlatego na początku patrzymy na wygląd bloga, zdjęcia a dopiero później bierzemy pod uwagę post. Taka jest przykra prawda.
W grupach dla bloggerów na Facebook'u jest wiele osób, które zajmują się tym zupełnie za darmo. Oprócz tego jest wiele blogów lub stron z tutorialami, takie blogowe DIY, dzięki, którym stworzycie ładny wygląd samemu.

Vademecum bloggera - blog prowadzony przez Beat e to istna skarbnica wiedzy dla bloggrów! Można tu znaleźć wiele ciekawych blogowych DIY. Oprócz tego mnóstwo postów tematycznych na różne ciekawe tematy. Naprawdę polecam.

Blokotek - strona poświęcona blogom i grafice. Wszystko wspaniale opisane, prosto i zrozumiale. W dodatku Blokotek oferuje nam ciekawe grafiki, które możemy pobrać i wykorzystać do użytku własnego.

Profilki -  naprawdę mega stronka ! Jest tam wiele pomocnych tutoriali i mnóstwo gadżetów dla bloggera. To stamtąd właśnie pochodzi mój kursor. To właśnie jej wiele osób zawdzięcza ikonki społecznościowe, szczałki w górę, serduszka lecące z myszki i wiele innych. Wystarczy tylko poustawiać sobie jak co ma wyglądać i pojawia nam się odpowiedni kod, który wystarczy wrzucić na swojego bloga ( gadżet HTLM ). Naprawdę warto zajrzeć!

Oprócz tego pojedyncze posty tego typu może znaleźć tutaj : BoreniumOsia,

Można też wybrać gotowy szablon, niestety ma to kilka minusów:
 • 100 innych bloggerów może używać tego samego szablonu;
 • czasami występują komplikacje, coś jest nie tak, coś nie pasuje i trzeba to poprawiać za pomocą kodów CSS a to już ''wyższa szkoła jazdy'';
 • nie każdym gotowe propozycje odpowiadają i trudno im znaleźć to czego szukają;
czcionki w większość szablonów nie posiadają polskich znaków i tak np. ''ć'', '' ą'' itp. są zastępowanie inną czcionką, co nie wygląda ładnie;
  Jeśli jednak jesteś osobą zabieganą lub początkującą to jest to wspaniałe rozwiązanie. Warto też użyć tych szablonów kiedy nie macie pomysłu na swój dizajn.

  Zanim przejdę do typowych stron z szablonami chwilę skupię się nad blogiem, który już się pojawił czyli Blokotek. Wpisując w blokotkową wyszukiwarkę ''szablony'' wyskoczy Wam ich cała lista. Mi akurat nie przypadły do gustu, ale wszystko wedle uznania. Dużym ich plusem jest to, że szablony mają czcionki z polskimi znakami.

  Themexpose - mój ulubieniec. Szablonów może nie ma bardzo dużo, ale wciąż ich przybywa i są naprawdę ładne. Po za tym bardzo odmienne, każdy znajdzie coś dla siebie. Pobierałam stamtąd już wiele gotowych szablonów i nie miałam żadnych problemów. Instrukcję macie dołączoną w pliki, który pobraliście.

  My blogger themes - bardzo dużo szablonów! Nic dodać nic ująć - znajdziesz tu wszystko to czego szukasz.

  New blogger themes - 44 strony po 6 szablonów więc wybór też jest spory. Bardzo ładne szablony, łatwo można wgrać. Instrukcja od razu na stronie. Minusy? Większość szablonów na jedno kopyto mimo, że są takie urozmaicenia jak np. slider.

  Oczywiście możecie zrobić swój wygląd samodzielnie musicie tylko spełnić kilka warunków ładnego bloga:
  • stonowany - nie mieszaj 30 kolorów, to blog a nie kraina jednorożców;
  • przejrzysty - zadbaj o estetykę bloga, to bardzo ważne. Kiedy wszystko wchodzi na siebie odstrasza czytelników;
  • czytelny - prosta i czytelna czcionka, w czarnym kolorze (najważniejsze, żeby było ją widać, aby dało się to czytać). To samo tyczy się grafik i nagłówka ;
  • wyjustuj tekst - czyli rozciągnij od lewej do prawej, dzięki temu będzie się lepiej czytać ;
  • zrób ''zajawki'' (zwijanie tekstu), aby czytelnik nie musiał przewijać w nieskończoność
  I to tyle z tego co chciałam napisać na ten temat. Mam nadzieję, że wam pomogłam. Dziękuje za przeczytanie i zachęcam do komentowania.

  Pozdrawiam, Natalia. =)

  You May Also Like

  0 komentarze