Popatrz jak internet nas niszczy + wiosenne zdjęcia

by - grudnia 05, 2016

Na początku był chaos. Chyba. Nie pamiętam. W każdym bądź razie jestem pewna, że potem Bóg stworzył człowieka. Zawsze miał co jeść, nigdy nic go nie bolało, jednak jego życie wcale nie było takie idealne. Brakowało mu drugiej osoby, całe dnie i noce spędzał zupełnie sam. Bóg widząc jaki jest samotny stworzył mu innych ludzi. Człowiek stał się szczęśliwszy, znalazł przyjaciół. Chodzili razem do kina, teatru, opery. Spędzali ze sobą całe dnie. Gdy się rozstawali bardzo za sobą tęsknili. Czuli ten niedosyt kiedy całymi tygodniami czekali na list od tej drugiej osoby. Jednak, gdy spotkali się z powrotem tematów do rozmów nie brakowało. I tak sobie razem żyli, w spokoju i harmonii, aż do czasu gdy nie pojawił się internet...
Ej, czekaj. Co Ci się znowu nie podoba? He? Dzięki internetowi tu jesteśmy, czytamy to co piszesz, co znowu jest nie tak?
Odkąd pojawił się internet wiele się zmieniło. Powiedzmy to sobie szczerze - to on nas rozleniwił. Nie chodzimy do kina, bo po co? ''To samo będę mieć w domu, tyle, że za darmo''. Nie! Film w kinie to zupełnie co innego. Zapach popcornu, dwie kobiety siedzące za Tobą, które od czasu do czasu zachichotają i szelest pudełek po nachos'ach - to jest prawdziwe kino! 
Twoi ulubieni artyści zarabiają coraz mniej właśnie przez internet. Po co kupować płytę, skoro wszystkie piosenki mogę ściągnąć przez internet? 
No pomyśl, czy nie miło byłoby od czasu do czasu poczuć ten niedosyt, tą tęsknotę za drugą osoba? Z resztą, o czym ja mówię, przecież ty nawet nie znasz tego uczucia. Po co czekać na list, skoro wiadomość na Facebook'u przyjdzie w ciągu kilku sekund? Nie miło byłoby odpocząć od znajomych ? Czy nie znudzi Ci się ktoś po ciągłym, dwumiesięcznym pisaniu na Facebook'u? W zasadzie nawet nie wiem czy można to tak nazwać, może lepiej byłoby napisać ''znudzi''.
Według mnie internet jest jednym z najlepszych ludzkich wynalazków. Bardzo ułatwia nam on życie, dzięki niemu świat idzie do przodu, jednak... Niektórzy chyba za często i nie potrzebnie z niego korzystają. 
Idź do kina, może jutro je zamkną, ponieważ nie będzie przynosić dochodów. Zajrzyj na pocztę, bo pojutrze może być już zamknięta. Zrób zakupy w supermarkecie, może od jutra będziesz je robić wyłącznie przez internet.
     Idzie wiosna,  wyjdź z domu! Popatrz jak wiele się zmieniło podczas gdy siedziałeś w "internetach". Wszystko rozkwita,  budzi się do życia, ty też odżyj!  Zmień coś, zajmij się czymś. Rolki wzywają! Pamiętasz jak lubiłeś na nich jeździć? Wróć do tego!  Rozwijaj swoje pasję, poszerzaj horyzonty.  Dasz radę! Zostaw "internety" w spokoju i idź!  

Żyj tak, aby w przyszłości móc się pochwalić czymś więcej niż level'em w grze.

To co, idziesz ze mną do kina? 

You May Also Like

0 komentarze