Kochać czy być kochanym?

by - grudnia 05, 2016


   Pytanie zadawane od wieków. Niby proste, ale czy umiesz na nie odpowiedzieć? Najlepiej obydwa, prawda? Nie ma tak dobrze. Życie oczekuje od nas wielu wyborów i to właśnie jeden z nich. W dzisiejszym poście stanę przed tym ciężkim wyborem. Co jest dla mnie ważniejsze?  Zapraszam!

   Najpierw podejdźmy do sprawy czysto teoretycznie. Tak jakby 'kochać' i 'być kochanym' były liczbami, które mamy porównać i wybrać większą. Jako, że w tej postaci mają wspólnych cech, rozłóżmy je na czynniki pierwsze. Będzie to wyglądało mniej więcej tak:


kochać = dobrze się czuć -  dawać coś od siebie - możliwe odrzucenie
być kochanym = dostawać + dobre samopoczucie
kochać < być kochanym

   Jednak... Czy naprawdę wolisz być kochanym? Osobiście uważam, że ważniejsze jest kochać. Dlaczego? Po pierwsze - kochać możemy zawsze, a być kochanym nie. Po drugie - bycie zakochanym to wspaniałe uczucie. Dzięki temu nasze życie się zmienia, niejednokrotnie na lepsze. Staramy się być jak doskonali, aby nasz ukochany nas zauważył, docenił. Po internecie krąży wiele zdjęć przemian dziewczyn, które zrzuciła kilkanaście lub kilkadziesiąt kilogramów dla swojej drugiej połówki, dzięki czemu nadwaga już nie zagraża jej zdrowiu. Słyszałeś taką historię? Na pewno! To niesamowite jaką motywacje daje miłość.
   Tak, to prawda. Czasami nasze uczucie może zostać odrzucone, co bardzo boli. Ale mimo wszystko jest do danie osobie, którą kochamy czegoś, dzięki czemu na 100% będzie w pewnym stopniu szczęśliwa. Nie ważne jak bardzo będzie do Ciebie uprzedzona, to zawsze gdzieś w głębi duszy uśmiechnie się i pomyśli ''kurczę, fajnie, że dla kogoś jestem ważna'', a czy to nie piękne podarować uśmiech osobie, którą się kocha? Prawdziwa miłość jest bezwarunkowa, polega na robieniu wszystkiego, aby ten drugi człowiek był szczęśliwy, nawet kosztem samego siebie.
   Co by było, gdyby każdy skupiłby się na tym, aby być kochanym? Prawdopodobnie nie umiał by dawać miłości, bo jak się tego nauczyć, skoro cały czas chce się tylko brać? Świat umierał by na brak uczuć, dopóki ktoś nie wpadłbym na pomysł, że kochać też jest fajnie.
   Podsumowując - w życiu chodzi o to, żeby umieć też dawać. Jest to bardzo ważne. Pamiętaj - to co dajesz, kiedyś do Cibie wróci z zdwojoną siłą. ;)

Dość krótki, ale konkretny post, mam nadzieję, że Wam się spodoba. 
  
To tyle, do następnego, cześć!

You May Also Like

1 komentarze

  1. Aby coś dostać to najpierw trzeba coś od siebie dać. Klucz do każdego sukcesu. Dobry post :)

    Obserwuję :*

    OdpowiedzUsuń