Kilka sposobów na nudę

by - grudnia 05, 2016

      Hej! Dzisiaj o planowaniu czasu i pomysłach na nudę. Ja dość często się nudzę, ale od razu znajduje sobie zajęcie. Aby mieć więcej czasu musimy go sobie  dobrze rozplanować.

Jak rozplanować sobie czas?
Pamiętajmy, że oprócz przyjemności są obowiązki. Rozplanuj sobie o której godzinie się nimi zajmiesz i ile to potrwa. Rozumiem, że nie zawsze się chce np. sprzątać, ale trzeba się skupić i to zrobić.Obijanie się i jęczenie ''Nie chce mi się'' nic nie da...  Później masz czas na relaks. Spotkania z przyjaciółmi itp. Ogólnie musimy się skupić, inaczej siedzimy bez sensu marnując czas. Kiedy mamy coś robić nie włączajmy telewizora, laptopa itp. to nas rozprasza. Jeśli nie chcesz pracować w ciszy (ja tego nienawidzę) polecam słuchawki. Przykładajmy się do pracy, jeśli zrobimy to byle jak trzeba będzie poprawiać co zajmie nam kolejne kilkanaście minut.


        
''Nudzi mi się'' - powiedział to chyba każdy z nas. Nuda nie jest miłym uczuciem. Czasami chcemy coś zrobić, ale co? W brew pozorom jest dużo patentów na nudę. Myślę, że ten post, a konkretnie to co jest poniżej Wam pomoże.
Nie zawsze to się sprawdza, zależy od tego jakie to hobby jest. Musicie przyznać, że jeśli czyjąś pasją jest rysowanie, może się to nie udać, bo do tego potrzebna jest wena, a kiedy nam się nudzi raczej jej nie mamy. Jeśli  natomiast kochamy jeździć na rolkach to jest to trafny pomysł.
                              
Gry komputerowe to pochłaniacze czasu! Pamiętaj, że łatwo się uzależnić, więc kontroluj czas przeznaczony na nie, po za tym spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem jest nie zdrowe.
Polecam też gry na dworze. 
Agra.io  - jedna z najbardziej wciągających gier jakie znam
     
Ja często oglądam różne filmy, seriale, ale podobnie jak z grami trzeba pamiętać, żeby nie przesadzać. Oprócz tego polecam filmiki na YouTube, kabarety itp. 
Przejrzyj Facebook'a, Instagrama  i inne strony.    
      
Książki też bardzo wciągają i w przeciwieństwie do gier czy telewizji nie są szkodliwe. Możemy czytać komiksy albo czasopisma. Polecam książkę ''Ten obcy''.
No i oczywiście możesz przeczytać posty na moim blogu. :)
                               
Sport to zawsze dobry pomysł nudę, ciekawy i pożyteczny. Piłka nożna, siatkówka, bieganie... Co kto woli...! 
Spotkaj się ze znajomymi! Idźcie na spacer, rozmawiajcie, grajcie. Ze swoją paczką nie ma miejsca na nudę !


To wszystko, myślę, że pomogłam! Zachęcam do komentowania, a jak blog Ci się spodoba, także do obserwacji!

Pozdrawiam, Natalia.

You May Also Like

0 komentarze