Blogowe DIY! - Likebox i Facebook Popup

by - grudnia 05, 2016

Cześć! Zapraszam Was na kolejny post odnośnie blogowania, tym razem pokażę jak udoskonalić naszego bloga.  Na początek bardzo rzecz, o którą prosi mnie dużo osób czyli likebox i Facebook Popus. Czyli po prostu okienka z Facebook'iem. Te pierwsze są w na stałe np. w pasku bocznym, natomiast drugie pojawiają się po załadowaniu strony.
  Zapraszam do wspólnej pracy!

  Na pierwszy ogień bierzemy likebox, czyli jeszcze raz przypomnę - okienko z Fanpage'em, w pasku bocznym lub w jakimkolwiek innym miejscu na blogu. Jak je wstawić? Po pierwsze wejdź na stronę :  https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin. Następnie wypełnij wszystkie okienka wedle uznania. Musisz się tylko liczyć z szerokością, kiedy będzie za duża okienko może wystawać za bardzo na bok co nie wygląda dobrze.
  ''Aby gadżet dział (...) ''. Dopowiem tylko, że chodzi o to, żeby likebox wyglądał tak jak na poglądzie. Większość osób preferuje właśnie takie przedstawienie swojego fanpage'a. Jeśli tego nie usuniesz pod spodem pojawią się jeszcze posty publikowane na Twojej facebook'owej stronie.  Jakie wybrać ustawienia?  Propozycje macie na obrazku u góry,  w większości przypadków powinno się sprawdzić. Co do ustawień dotyczących wyglądu gadżetu to tutaj macie już wolną wole, co kto lubi. Kiedy wszystko jest już ustawione klikacie przycisk ''Get Code'', który jest zaznaczony.
  W tej chwili powinno Wam się pokazać okienko takie jak u góry. Co teraz? Kopiujemy obydwa kody, wchodzimy w na stronę Blogger'a, następnie układ, dodaj gadżet ( tam gdzie ma być likebox), wybieramy gadżet ''HTML/ JAVA SCRIPT'', wklejamy obydwa kody i zapisujemy. Gotowe! Teraz tylko przenieś gadżet tam gdzie chcesz i zapisz zmiany. Dla jasności jeszcze dodaje grafikę z rozpiską na dole. 

  Druga opcja wstawienia Facebook'a na bloga to tzw. Facebook Popup, czyli okienko z fanpage'em, wyskakujące po określonym czasie. Po pierwsze wchodzimy na stronę http://webfrik.pl/popup-facebook-na-strone#. Tak samo jak przy lixebox'e wypełniamy wszystkie okienka. Na dole dodam Wam screen'a jakie ustawienia proponuje. Instrukcje macie też na stronie. Gdy wszystko wypełnicie kliknijcie ''Generuj dodatek'', skopiuj kod i wklej do gadżetu ''HTML/JAVA SCRIPT''  ( obrazek u góry ).

  Dodam tylko, żebyście nie zapomnieli po przetestowaniu gadżetu wyłączyć DEMO. Dzięki niemu okienko z Facebook'iem pojawia się po każdym załadowaniu strony. Jeśli nie anulujesz tego trybu będzie ono wyskakiwać nawet, po wejściu w post, co wiele osób denerwuje. W razie wątpliwości na dole macie okienko jakie się pojawi, będzie to wyglądało mniej więcej tak:

  Jeśli dodałeś ten gadżet, a nic Ci się nie wyświetla, to jest to prawdopodobnie wina ciasteczek. Wyczyść je, a wszytko powinno działać prawidłowo. 

  * Jeśli nie widzicie dobrze któregoś z napisów, kliknij w zdjęcie, aby się powiększyło *

  Mam nadzieję, że post się Wam przyda. To tyle, do następnego, cześć!

  You May Also Like

  0 komentarze